1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Mimosemestrální kurz Energie a společnost

Související stránky

Važení studenti,

obracíme se na Vas s nabídkou mimosemestralního kursu 5ZP499 Energie a společnost (za 6 ECTS), který letos proběhne již 7. rokem. Kurs je zaměřen na interdisciplinární souvislosti výroby a spotřeby energie jako statku, který významně ovlivňuje kvalitu života společnosti a představuje důležitý faktor fungování hospodářství. Výuka není zaměřena na technická témata, ale je určena pro všechny studenty vysokých škol se zájmem o společenské, politické, technické, environmentální a sociální souvislosti výroby a využití energie. Týden v Čechách i v Rakousku je nabytý nejen zajímavými přednáškami od předních expertů na dané téma (napr. prof. Janouch, doc. Knápek, prof. Schleicher, prof. Haas atd.) ale také mnohými zajímavými exkurzemi (pokusný jaderný reaktor MFF UK, malé vodní elektrarny, ekopark atd.)

Zimní část kursu proběhne v Praze od 5. do 11. února 2012 v rakouském Grazu (Štýrský Hradec),
letní část v Praze proběhne od 24. do 30. června 2012.

Kurs je plně hrazen z prostředků Ministerstva školství a tělovýchovy – programu AKTION, tzn. cestovné, stravné ubytovaní v Rakouska. Vaše náklady činí pouze 1000 Kc – motivační poplatek. (Tedy předpokládáme, že kurs bude hrazen z MŠMT, každý rok se totiž žádá o peníze zvlášť. Ale je velká pravděpodobnost, že projekt bude podpořen).

Podrobnější informace o kursu naleznete na strankách http://www.ieep.cz/cz/vyuka/5zp499-energie-a-spolecnost.html a závěrečnou zprávu z roku 2010 http://www.ieep.cz/cz/tiskove-zpravy/params/16.html.

Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte a přihlašte se. Počet míst je omezen na pouhych 10 českych studentu (ze všech českých univerzit). Vyplněnou přihlášku, kterou naleznete na stránkách http://www.ieep.cz/cz/vyuka/5z%20p499-energie-a-spolecnost.html (přihláška tam bude ke stažení během několika málo dní), zasílejte na mail louda@ieep.cz. Uzávěrka přihlásek je 8.1.2012.